Ознака: Лига

Кастратовиќ: Верувам во квалитетот, искуството и желбата на ракометарите

Направивме темелна анализа на противничкиот тим и ги разработивме сите елементи на игра, кои сметам дека би ни биле корисни во градењето на нашата...

Познати се потенцијалните противници на македонските клубови во 3. коло

ФУДБАЛ - ЖДРЕПКА ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЛИГА ЕВРОПА Динамо Загреб, за кој настапува македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, во 3-то коло од квалификациите за пласман во...

Лион не запира, седма европска титула, петта едноподруго

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ ЗА ЖЕНИ Францускиот Лион петти пат едноподруго е европски фудбалски првак во женска конкуренција, откако во финалето на Лигата на...

Севилја и натаму доминира во Лига Европа

Во финалето во Келн, Германија, Севилја го совлада Интер со 3-2 и шести пат во период од 14 години го освои вредниот трофеј Севилја по...

Нејмар со ПСЖ против спонзорите од „Ред Бул“!

Вечерва во првото полуфинале, за прв пласман во финалето на ЛШ, ќе играат Лајпциг - Пари Сен Жермен Лајпциг и Пари Сен Жермен, вечерва во...

Нема потреба од план Б ниту за Лига Европа

Во че­тврт-фи­на­ле­то, по­лу­фи­на­ле­то и фи­на­ле­то ќе се игра­ат по еден но­ка­ут-меч, во Келн, Ду­из­бург, Ди­сел­дорф и во Гел­зен­кир­хен, од 10 до 21 август, со...

Дијамантската лига објави нов календар, сезоната би почнала во август

АТЛЕТИКА Британската атлетска федерација го потврди откажувањето на митингот од Дијамантската лига во Лондон, како последица на пандемијата на коронавирусот. Митингот во Лондон, кој требаше...

Салвини се сопна на патот кон апсолутна моќ

Кога италијанскиот заменик-премиер со силни антиимиграциски ставови ја растури коалицијата со незадоволниот политички партнер, движењето Пет ѕвезди, во обид да изнуди предвремени парламентарни избори,...

Сенатот му застана на патот на Салвини кон нови избори

Италијанскиот сенат во вторникот ја одложи до следната недела дополнителната расправа за тековната владина криза, попречувајќи го обидот на лидерот на екстремно десничарската партија...

Политичките противници ги осуетија плановите на Салвини

Министерот за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини, се соочува со силен отпор за идејата за организирање на предвремени парламентарни избори во земјата. Неговиот...