-4 C
Skopje
17.2.2019 - 7:20

Ознака: Лига на шампиони

Реал шампионски на јубилејот на Рамос

Капитенот Рамос (32), кој пристигна во Реал од Севилја во 2005-та, како 19-годишник, за сѐ уште рекордни за тинејџер 27 милиони евра, во победата...

Во Лигата на шампионите има сѐ помалку натпреварувачка рамнотежа?

Според анализата на ЦИЕС, тимовите на врвот на групата прогресивно освојувале повеќе бодови и значително ја подобриле нивната гол-разлика, а процентот на нерамноправни мечеви...

Ракометен час на вардарци во Манхајм, сочувано второто место

Ракометарите на македонскиот првак Вардар ја забележаа и седмата победа во 11-то коло од годинешната Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во германскиот град...

Извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на шампионите

Денес во Нион беа извлечени паровите за осминафиналните дуеали во најпрестижното европско натпреварување Лигата на шампионите. Нокаут-фазата ќе донесе интересни натпревари, во кои минатогодишниот...

ПСЖ ја потопи Црвена звезда, Шалке подобар од Локомотив Москва

ПСЖ со убедливи 6:1 ја совлада Црвена звезда во натпревар од групата Ц во Лигата на шампионите. Францускиот тим ја потврди фаворитската улога и по...

ВАР во Лигата на шампионите од следната сезона

Извршниот комитет на УЕФА на седницата одржана денеска во Нион одлучи системот за надзор на судиските одлуки(ВАР) во Лигата на шампионите да почне да...

ПСЖ во „Џордан“ дресови за Лигата на шампионите

Пари Сен Жермен претстави два нови сета на дресови, кои ќе се користат исклучиво во овогодинешната Лига на шампиони.   „Светците“ ќе настапат во специјално дизајнирани...

Извлечени групите од ЛШ

Во Монте Карло попладнево беше одржан жребот за групната фаза од Лигата на шампионитеч Легендарниот Бразилец Кака и уругвајскиот напаѓач Диего Форлан ги извлекуваа...

Вардар и Металург носители пред ждрепката за ЛШ

Македонските претставници во новата сезона во Лигата на шампионите (ЛШ), Вардар и Металург, се носители пред ждрепката на 29 јуни за групите А и...

Шеста сезона по ред Македонија ќе има двојна програма во ЛШ

Вардар и Металург ќе ја претставуваат Македонија во ЛШ, а по два тима ќе имаат уште  Полска, Унгарија, Германија, Шпанија и Данска. Најмногу екипи,...