38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 15:10

Ознака: Лига на шампионите

Лазаров седми пат ќе настапи на фајналфор-турнирот

Годинава за титулата во Келн (12/13 јуни) ќе играат Нант, Барселона, Алборг и ПСЖ. Лазаров, десниот бек на Нант, седми пат ќе биде дел...

Почнува разврската на патот кон титулата

Дуелот ПСЖ - Кил е избран за меч на колото, а ЕХФ ќе ги пренесува активностите на двата тима од заедничкиот појадок до завршувањето...

Манчестер сити на 90 минути до крајната цел

Во полуфиналето Манчестер сити беше подобар од ПСЖ победувајќи го со вкупни 4-1, со што стана 42-от тим, деветти од Англија, што ќе игра...

Гвардиола: Имаме шанси за финале ако играме како во второто полувреме

Вторпат во клупската историја сме во оваа фаза, речиси 80 отсто од овие играчи никогаш не играле во полуфинале на ЛШ. Не е како...

Манчестер сити немаше суперѕвезди во големиот триумф во Париз

Фудбалерите на Манчестер сити со пресврт стигнаа до победа над Пари Сен Жермен од 2-1 на гости, со која се доближија до посакуваното финале...

Гвардиола ќе израмни рекорд на Мурињо

Гвардиола неделава осми пат ќе биде тренер на тим во полуфиналето на ЛШ, со што ќе се израмни со Мурињо, кој, пак, заедно со...

Почнува разврската за европската титула

Во првите мечеви од полуфиналето, Реал Мадрид го пречекува Челси, а ПСЖ игра дома со Манчестер сити ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ По минатата, турбулентна недела,...

Тренерите на полуфиналистите заедно веќе имаат седум финалиња

Французинот Зинедин Зидан предводел тим во три меча за европската титула, две финалиња има Шпанецот Пеп Гвардиола, а по едно Аргентинецот Маурисио Почетино и...

Во трката за титулата останаа Реал М., Челси, ПСЖ и Манчестер...

Полуфиналните дуели ќе се играат од 27 април до 5 мај ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Во полуфиналето на Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал ќе...

Нејмар: Ние сме одличен тим

Пресреќен сум. Елиминиравме европски шампион. Се пласиравме во полуфиналето и сега нѐ чека уште повеќе работа. Покажавме дека сме вистински тим и мора за...