Ознака: Лига на нации

Германците на тежок поправен испит против светските прваци

 Германија, која нема постигнато гол на три меча во низа, првпат во фудбалската историја вечерва гостува кај Франција во Лигата на нациите Германија, светскиот фудбалски...

„Рисовите“ направија значаен чекор кон плејофот на Лигата на нациите

Македонската фудбалска репрезентација убедливо го совлада Лихтенштајн со 4-1, вечерва на националната арена „Филип Втори“, со што направи значаен чекор кон плејофот во Лигата...

Легендите од Крањ ја поздравија публиката на „Филип Втори“

Фудбалерите и членовите на стручниот штаб кои настапија на првиот натпревар на македонската репрезентација, на 13 октомври во 1993 година против Словенија во Крањ,...

Кој му е виновен на Саутгејт ако Хрватите не го гледале...

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација, Герет Саутгејт, смета оти англискиот хумор понекогаш може да биде погрешно разбран, каков што бил случајот со Хрватите за...

Клоп: Лигата на нации е безначаен турнир

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Лигата на нациите е безначаен турнир. Тој, исто така, изрази надеж дека играчите ќе се вратат во...

Ангеловски очекува сигурни три бода против Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски очекува сигурна победа против Лихтенштајн и продолжување на добрата игра на неговите избраници. - Сакаме да ги освоиме...

Лига на нации: Историска победа на Косово

Репрезентацијата на Косово синоќа во Приштина ја забележа првата победа на еден официјален натпревар во организација на УЕФА. Косово ги победи Фарски Острови со...

Ангеловски: Натпреварот против Ерменија ќе го одлучи победникот во групата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски на прес-конференцијата пред натпреварот со Ерменија изјави дека очекува позитивен резултат и оти исходот од овој меч...

Данска со аматери ќе се натпреварува во Лигата на нации

Во фудбалската репрезентација на Данска ќе бидат повикани играчи од мал фудбал и од пониски лиги доколку селектираните останат на намерата да бојкотираат. Како што...

Ангеловски: Не бегаме од фаворитската улога

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски ги искажа своите очекувања за претстојните натпревари со Гибралтар и со Ерменија во Лига на Нации. - Не...