Ознака: Лига на нации

Франција нема да го брани трофејот, само една селекција обезбеди бараж...

ФУДБАЛ - ПО ЧЕТИРИ КОЛА ВО ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ По две третини од третата сезона на фудбалската Лига на нациите (ЛН) јасно е дека актуелниот...

Македонија за половина час ја наполни мрежата на Гибралтар

Фудбалската репрезентација на Македонија убедливо го совлада Гибралтар со 4-0 во мечот од четвртото коло на Лигата на нациите, одигран попладнево на националната арена...

Грузија го искористи падот на Македонија во второто полувреме

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Грузија со 0-3 во мечот од третото коло на Лигата на нациите, одигран вечерва пред слабо посетените трибини...

Милевски: Ги анализиравме Грузијците, се надевам дека Македонија ќе го диктира...

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ја пречекува Грузија (од 20.45 часот) во мечот од 3. коло од Лигата на нациите (ЛН) што ќе се...

Барди и Николов ѝ донесоа победа на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија очекувано го совлада Гибралтар на гости со 2-0, во второто коло од Лигата на нациите (ЛН). Македонија почна офанзивно и поведе...

Милевски: Бевме многу подобри од Бугарија, не сум задоволен од резултатот

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски смета дека неговите избраници ја надиграа репрезентацијата на Бугарија на денешниот натпревар од Лигата на нации кој...

Бугарија ја почувствува силата на Македонија, но се извлече

Бугарската фудбалска јавност попусто се убедуваше дека нема потреба за страв од Македонија во пресрет на денешниот меч од Лигата на нации одигран во...

Македонија во Разград фокусирана само на фудбал, мотив е националниот дрес

Фудбалските репрезентативци на Македонија денеска тренираа на „Хувефарма арена“ во Разград, каде што утре ќе се сретнат со Бугарија (од 18 часот) во новиот...

Македонија ќе се соочи со Бугарија во Лигата на нациите

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра против Бугарија, Грузија и Гибралтар во претстојното издание од Лигата на нациите. Ова е резултат од ждрепката влечена...

Македонија од вториот барабан ја чека ждрепката за Лигата на нации

Европската фудбалска унија (УЕФА), објави дека ждрепката за третото издание на Лигата на нации, ќе биде извршено на 16 декември. Во овој трет циклус,...