Ознака: Лига на нациите

Неизвесен е дуелот Англија – Исланд?

ФУДБАЛ - ЛИГА НА НАЦИИТЕ Натпреварот на Англија во фудбалската Лига на нациите со Исланд е под сомнеж поради новата забрана за патување поради пандемијата...

Почнува новата Лига на нациите, две селекции можат да се пласираат...

Македонија, која во второто издание ќе настапи во Лигата Ц, по успехот во првата сезона со првото место во групата во Лигата Д, в...

Македонија ги чека ривалите за втората сезона на Лигата на нациите

Во следното издание на ЛН Македонија ќе се натпреварува во лигата Ц, а на денешната ждрепка за составот на групите ќе биде во вториот...

На повидок големи промени за плејофот во Лигата на нациите?

Засега од 16-те сигурни учесници во плејофот на ЛН само Украина од лигата Б обезбеди место на ЕП. Во моментов на места на табелите...

Одличен циклус, а ЕП останува на дофат преку Лигата на нациите

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од...

Португалија и Холандија играат за титулата и за висока парична награда

Португалија е актуелен европски првак од 2016-та, а Холандија игра за прв голем трофеј по европската круна од 1988 година. Првакот на првата Лига...

УЕФА ја објави програмата за второто издание на Лигата на нациите

Иако првиот турнир на Лигата на нациите заврши доцна синоќа, УЕФА веќе го објави календарот за следното издание на натпреварувањето. Тоа ќе се одржи...