16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 15:17

Ознака: Лига Европа

Поволна група за Адеми и Ристовски, Елмас го очекуваат мечеви против...

Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ќе биде дел од групата Ц заедно со Лестер, Спартак Москва и со Легија, додека Аријан Адеми и...

Во јубилејното 50-то финале играат Вилјареал и Манчестер Ј.

Вилјареал вечерва ќе се обиде да го освои својот прв голем европски трофеј и да се пласира во Лигата на шампионите, а Манчестер јунајтед...

Шпанско-англиски дуел за трофејот

Во своето прво европско финале во клупската историја, Вилјареал ќе игра против Манчестер јунајтед, кој беше победник во 2017 година ФУДБАЛ, ЛИГА ЕВРОПА Вилјареал и Манчестер...

Специјалистот за Лига Европа преку поранешниот клуб стигна до ново финале

Шпанскиот фудбалски тренер Унаи Емери уште еднаш докажа дека е специјалист за Лига Европа (ЛЕ) откако со Вилјареал успеа да се пласира во финалето,...

Кавани и Фернандеш го доближија Јунајтед до финалето

Манчестер јунајтед забележа убедлива победа над Рома од 6-2, со пресврт, откако губеше 1-2 на полувреме, додека Вилјареал го совлада Арсенал со 2-1, во...

Емери со Вилјареал атакува на четвртиот трофеј

ФУДБАЛ - ЛИГА ЕВРОПА Арсенал ја елиминира прашка Славија и во полуфиналето на фудбалската Лига Европа (ЛЕ) ќе игра против Вилјареал, на чија клупа е...

Ристовски и Адеми не успеаја да направат ново изненадување со Динамо

Македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми со Динамо Загреб го завршија учеството во фудбалската Лига Европа (ЛЕ), откако беа елиминирани од Вилјареaл по...

Динамо Загреб немаше решение за „жолтата подморница“

Динамо Загреб беше поразен од Вилјареал со 0-1 на домашен терен во првиот меч од четврт-финалето на фудбалската Лига Европа. Гостите од Шпанија славеа со...

Адеми и Ристовски ќе играат против Вилјареал во четврт-финалето на Лига...

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе играат против шпански Вилареал во четврт-финалето на фудбалската Лига Европа, како резултат на...

Адеми и Ристовски со Динамо на сензационален начин го елиминираа Тотенхем

Македонските фудбалски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб се пласираа во четврт-финалето на Лига Европа откако направија сензација против фаворизираниот Тотенхем,...