1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 19:06

Ознака: Лигата

Италија атакува на втора титула годинава

По триумфот на Европското првенство летово, „азурите“ како домаќини на турнирот, во конкуренција на актуелниот светски првак Франција, Шпанија и на Белгија, ќе се...

Лигата на шампионите – одговорност и притисок, но и шанса да...

Тоа е навистина непредвидливо натпреварување, но и едно од најатрактивните во светот. Нема ништо подобро од тоа да си дел од ЛШ. Кога размислуваме...

Пролет со победа го заврши настапот во Европа

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГАТА НА ЕВРОПА Ракометарите на Пролет се елиминирани во првото квалификациско коло за пласман во Лигата на Европа (ЛЕ), откако во двомечот со...

Европска фудбалска сезона на рекорди

Во ЛШ, Баерн забележа 15 победи во низа, а Марсеј 13 порази по ред. Вилјареал постави два нови рекорда во ЛЕ, за најмногу освоени...

Голгетерски дуел Холанд – Имобиле

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Во фудбалската Лига на шампионите вечерва на програмата се осум натпревари од петтото коло во групите Е, Ф, Г и...

Дупјачанец: Одиме да се надигруваме и да оствариме што подобар резултат

Добро ја анализиравме играта на Адемар Леон, кој зад себе има богато искуство, вели голманот Дупјачанец пред мечот со шпанскиот прволигаш РАКОМЕТ - МЕТАЛУРГ ГОСТУВА...

Металург утре ќе го добие ривалот за пласман во Лигата на...

Ждрепката на двојките за второто квалификациско коло треба да биде влечена утре, а можни противници се Хостелбро, Азоти Пулави, Кристијанстад, Ѓенѓеш, Фиверс, Луцерн, Тримо,...

По два исполнети услова, избрани најдобрите 11 на сите времиња

„Би-би-си“ направи анкета за избор на најдобрите 11 откако се игра овој формат на ЛШ од 1992 година, а услови за влез на листата...

Лигата на шампионите нема потреба од промени во форматот!

Беше забавно, но не дозволувајте краткорочното решение да поправи нешто што не е расипано, истакнува Питер Хансон на интернет-платформата „Статистика и натпревари“ Завршницата во Лигата...

Лигата на нации останува во календарот

Есенва би можеле да се играат по три наместо по два меча во проширените термини за меѓународни натпревари Европската фудбалска унија (УЕФА) ја разгледува можноста...