4 C
Skopje
19.2.2019 - 22:42

Ознака: Лигата на шампионите

Вардар ќе презими на втората позиција во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар ја забележаа и шестата победа во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски„ во Скопје, во рамките...

Вардар и Металург носители пред ждрепката за Лигата на шампионите

Македонските претставници во Лигата на шампионите, Вардар и Металург, како носители ќе ја чекаат ждрепката за групната фаза, која ќе се одржи на 29...