Ознака: Лигата на шампионите

Фудбалот е подготвен за многу поразличен Лисабон

На секој од осумте тима му е доделен по еден терен за тренинг, а Манчестер сити ги имаше честа или привилегијата да биде сместен...

Лигата на шампионите со нов формат, можеби и со ново име...

Само Барселона и Баерн, кои се среќаваат в петок, досега биле прваци, додека ПСЖ, Атлетико, Манчестер сити, Лајпциг, Лион и Аталанта имаат шанса првпат...

Ла Лига: 39 дена и 110 натпревари

Фудбалското првенство на Шпанија ќе продолжи на 11 јуни. До крајот на сезоната останаа уште 11 кола. Шпанците планираат предвидените натпревари да бидат одиграни...

Триумф за ново финале во Лигата на шампионите

Годинава да не биде заборавена традицијата се погрижија ракометарите на Вардар, кои во полуфиналето ја елиминираа славната Барселона, иако и во последните 15 минути...

Мурињо: Ван Дајк или Ериксен ќе го решат финалето

Жозе Мурињо два пати во кариерата ја освоил Лигата на шампионите, со Порто и со Интер. Искусниот тренер проговорил за вечерашното финале помеѓу Тотенхем...

Вардар ќе презими на втората позиција во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар ја забележаа и шестата победа во годинашнава Лига на шампионите (ЛШ), откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски„ во Скопје, во рамките...

Вардар и Металург носители пред ждрепката за Лигата на шампионите

Македонските претставници во Лигата на шампионите, Вардар и Металург, како носители ќе ја чекаат ждрепката за групната фаза, која ќе се одржи на 29...