28 C
Skopje
23.9.2018 - 16:44

Ознака: Ливерпул

Реал – Ливерпул: третпат „комбинирана“ реприза на финале

Двата тима ќе се сретнат на 26 мај во Киев, а играа во финалето на поранешниот КЕШ во 1981 година. Досега во мечевите за...

Ливерпул му донесе милиони на Леброн Џејмс

Пласманот на Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите, откако ја совлада Рома со вкупен резултат од 7-6 во два натпревара, е причина за...

Рома верува во ново чудо и против Ливерпул

Во сенка на овој меч е информацијата дека во Рим се очекува да пристигнат околу 3.500 гостински навивачи и дека хулиганите на Рома планираат...

Чембрлен нема да игра ниту на Мундијалот

Алекс Окслејд-Чембрлен (24), фудбалерот за врска на Ливерпул, ги повреди лигаментите на десното колено на полуфиналниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) со Рома...

Се оствари желбата на Клоп – Ливерпул пак верува во големи...

Менаџерот Јирген Клоп при доаѓањето во англискиот фудбалски клуб Ливерпул, пред две и пол години, порача, „потребно е скептиците да почнат да веруваат“.  - Ливерпул...

Колегите го избраа Салах

Напаѓачот на Ливерпул, кој во премиерната сезона веќе постигна 31 гол, е прогласен за најдобар фудбалер на сезоната во Англија, во изборот на Асоцијацијата...

Дуел во кој ќе биде важна „домашната задача“

Ливерпул не е поразен на последните 14 меча во ЛШ, од тоа шест дома (вкупна гол-разлика 16-3), на кои не прими ниту еден гол,...

Ливерпул – Рома романтика, Баерн – Реал кралска класика

Тоа се мешавина од дуели што треба да внесат свежа крв во ова елитно фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, кое беше доста критикувано бидејќи...

Мохамед Салах избран за фудбалер на годината во Премиер лигата

Добитник на наградата за најдобар фудбалер во англиската Премиер лига за сезоната 2017/18 е играчот на Ливерпул Мохамед Салах. Салах наградата ја доби во изборот...

Салах води во трката за „златната копачка“

Мохамед Салах од Ливерпул остана на врвот во трката за „златната копачка“ на Европа за најдобар стрелец, со 60 поени од неговите досегашни 30...