13.3 C
Skopje
24.5.2019 - 9:31

Ознака: Ливерпул

Ливерпул се надева на чудо против Барса и Меси

Ливерпул е во „невозможна мисија“, бидејќи откако се игра ЛШ ниту еден тим не успеал да надомести негатива од три гола и да се...

Трпеливиот Меси повторно ја направи разликата

Ливерпул играше во стилот на Барселона, отворено, со висок пресинг, напаѓачки, со поголем посед на топката, но не умееше да ги искористи своите шанси....

Меси покажа дека е незапирлив за Англичаните и без да стапне...

Лионел Меси е најзаслужен за убедливата победа на Барселона над Ливерпул од 3-0, со два постигнати гола во вечерашниот меч од полуфиналето на фудбалската...

Ливерпул попусто чекаше помош од најголемиот ривал

Манчестер сити го совладата градскиот ривал јунајтед со 2:0 на полниот „Олд Трафорд“, во заостанатиот натпревар од англиската Премиер лига. Иако тимот на Пеп...

Ливерпул ги зголеми цените за навивачите на Барселона

Ливерпул реши да ги зголеми цените на влезниците за навивачите на Барселона за реваншот во полуфиналето од фудбалската Лига на шампионите на стадионот „Енфилд“,...

Ливерпул одбележува 30 години од трагедијата на „Хилсборо“

На 15 април 1989 година на стадионот „Хилсборо“ во Шефилд, загинаа 96 деца, жени и мажи, навивачи на Ливерпул во најголемата несреќа во спортската...

Во Лондон сеанглиска и единствена „нешампионска“ пресметка

Неделава се играат првите четвртфинални натпревари во ЛШ. Од осумте најдобри сезонава, Тотенхем и Манчестер сити досега не биле европски прваци, а токму тие...

Премиерлигашите лани им исплатиле на фудбалските агенти 300 милиони евра

Рекордер е Ливерпул, кој за посредувањето платил околу 50 милиони евра Англиските премиерлигаши на агентите на фудбалерите им платиле повеќе од 260 милиони фунти (над...

Трагичарот на Ливерпул не може да избега од фудбалскиот кошмар

Германскиот голман на Ливерпул Лорис Кариус беше позајмен на турски Бешикташ по неговиот очаен настап на минатогодишното финале во Лигата на шамионите (ЛШ). Но,...

Третпат четири англиски екипи во четврт-финалето

Меѓу најдобрите осум се Ливерпул, Манчестер сити, Манчестер јунајтед и Тотенхем, а по една екипа има од Шпанија (Барселона), Италија (Јувентус), Холандија (Ајакс) и од...