Ознака: Ливерпул

Има многу поважни работи во животот од фудбалот

ЏОРДАН ХЕНДЕРСОН, КАПИТЕН НА ЛИВЕРПУЛ Тоа беше како некаков тобоган, да бидам искрен. Од една страна го реализирав тоа што го сонував целиот мој живот....

Ливерпул трета година по ред е лидер на Божиќ

Ливерпул во ланската сезона им се придружи на Челси, Манчестер јунајтед, Манчестер сити и на Лестер, кои во минатата деценија лидерската позиција на Божиќ...

ФИФА ќе му исплати отштета на Ливерпул за Гомез

Светската фудбалска федерација (ФИФА) треба да му исплати на Ливерпул два милиона фунти (2,23 милиони евра) како обесштетување за покривање на платите на повредениот...

Во европскиот тим на сезоната доминира Ливерпул

Од англискиот првак, меѓу најдобрите 11 се Александер-Арнолд, Ван Дајк, Робертсон и Хендерсон ФУДБАЛ - ИЗБОР НА „ЕВРОПСКИ СПОРТСКИ МЕДИУМИ“ Асоцијацијата на публикации „Европски спортски медиуми“...

Арсенал со трофеј ја почна новата сезона

Фудбалерите на Арсенал со трофеј ја започнаа новата сезона во Англија. „Топџиите“ 16-ти пат во историјата го освоија Комјунити шилд, англиската верзија на Суперкупот,...

Ливерпул со титулата ќе заработи 200 милиони евра

Ливерпул ќе добие рекордни 175 милиони фунти (194,4 милиони евра) за освоената шампионска титула во Премиер-лигата, пари од доходните договори за ТВ-правата за пренос...

Клоп најавува уште подобар Ливерпул во идната сезона

Нема да се промениме, се обидуваме да се подобриме. Дали е можно да се подобриме на подолг период? Јас би рекол да. Тоа е...

Алисон нема да си оди дома за паузата, се плаши од...

Бразил е една од најпогодените земји со пандемијата на коронавирусот, па е многу ризично таму да се патува. Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер не планира...

Ливерпул е пред хет-трик во изборот за фудбалер на сезоната?

Капитенот Џордан Хендерсон е меѓу фаворитите за највредната награда - играч на годината, која во претходните две сезони ја добија неговите тимски колеги Вирџил...

Мислам дека нема да се намали гладот за победи на Ливерпул

Нашата цел е да продолжиме да играме со овој квалитет. Се надеваме дека ќе обезбедиме уште еден период на одржлив успех, вели Вернер, претседател...

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 10 at website https://kissanimeonline.com. See more food wars kissanime

Cells at Work!! Episode 2 at Funimation funimation settings