Ознака: Ливерпул

Во европскиот тим на сезоната доминира Ливерпул

Од англискиот првак, меѓу најдобрите 11 се Александер-Арнолд, Ван Дајк, Робертсон и Хендерсон ФУДБАЛ - ИЗБОР НА „ЕВРОПСКИ СПОРТСКИ МЕДИУМИ“ Асоцијацијата на публикации „Европски спортски медиуми“...

Арсенал со трофеј ја почна новата сезона

Фудбалерите на Арсенал со трофеј ја започнаа новата сезона во Англија. „Топџиите“ 16-ти пат во историјата го освоија Комјунити шилд, англиската верзија на Суперкупот,...

Ливерпул со титулата ќе заработи 200 милиони евра

Ливерпул ќе добие рекордни 175 милиони фунти (194,4 милиони евра) за освоената шампионска титула во Премиер-лигата, пари од доходните договори за ТВ-правата за пренос...

Клоп најавува уште подобар Ливерпул во идната сезона

Нема да се промениме, се обидуваме да се подобриме. Дали е можно да се подобриме на подолг период? Јас би рекол да. Тоа е...

Алисон нема да си оди дома за паузата, се плаши од...

Бразил е една од најпогодените земји со пандемијата на коронавирусот, па е многу ризично таму да се патува. Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер не планира...

Ливерпул е пред хет-трик во изборот за фудбалер на сезоната?

Капитенот Џордан Хендерсон е меѓу фаворитите за највредната награда - играч на годината, која во претходните две сезони ја добија неговите тимски колеги Вирџил...

Мислам дека нема да се намали гладот за победи на Ливерпул

Нашата цел е да продолжиме да играме со овој квалитет. Се надеваме дека ќе обезбедиме уште еден период на одржлив успех, вели Вернер, претседател...

Хаос на прославата во Ливерпул – 300 навивачи два часа се...

Полицијата била гаѓана со различни предмети, а дел од униформираните полицајци биле нападнати од навивачите во центарот на Ливерпул во петокот навечер, кога се...

Неверојатната низа трофеи Ливерпул ја зaокружи со англиска титула

Ли­вер­пул ја оси­гу­ри првата анг­ли­ска­ ти­ту­ла по 30 години, на ре­корд­ни се­дум ко­ла пред кра­јот на се­зо­на­та и за мал­ку по­ве­ќе од ед­на го­ди­на...

Вербата на Клоп го претвори Ливерпул во шампион, разуверувајќи ги скептиците

По 30 години чекање, Ливерпул повторно е доминантен. Ланските шампиони на Европа сега станаа и прваци на Англија, предводени од германскиот тренер што ги...