Ознака: либија

Либиската крајбрежна стража пресретна 500 мигранти

Бродови на либиската крајбрежна стража пресретнаа повеќе од 500 мигранти во четири гумени чамци кај западниот брег и ќе бидат вратини во Либија, изјави...

Самоубиствен напад во Либија, најмалку седум загинати

Најмалку седум луѓе загинаа во напад врз канцеларијата на либиската изборна комисија во Триполи, јавуваат медиумите. - Во инцидентот загинаа седум луѓе, тројца членови на...