-2.4 C
Skopje
20.1.2021 - 23:07

Ознака: либија

Се удавија 43 мигранти на пат кон Европа

Најмалку 43 мигранти од Западна Африка се удавија крај брегот на Либија, откако се преврте нивниот брод на пат кон Европа. Десет преживеани мигранти се...

И холивудските ѕвезди „влегоа“ во бизарната кампања за ослободување на руски...

Немој да се предаваш, слободата ќе дојде, кажа своеремено Чарли Шин стоејќи пред камера во неговата кујна, обраќајќи му се на Максим Шугалеј, рускиот...

Чавушоглу: Макрон е хистеричен

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу, изјави дека францускиот претседател Емануел Макрон станал хистеричен во врска со случувањата во Либија и Сирија и...

Одметнатиот воен командант не верува во прекин на огнот

ЛНА го отфрли соопштението за прекин на огнот затоа што личело на „маркетиншки трик“ и смета дека ГНА планира турски поддржана офанзива на Сирт Ал...

Либиските завојувани страни постигнаа договор за примирје

Завојуваните ривалски влади во Либија објавија во одделни соопштенија дека ќе ги прекинат сите непријателства и наскоро ќе организираат национални избори, а овој потег...

МНР: Во експлозијата во Бејрут засега нема повредени македонски државјани

Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 животи и разори делови од градот, Министерството за надворешни работи информира...

Пентагон ја обвини Москва за создавање упориште во Либија

Американската војска ја обвини Русија дека доставува офанзивно оружје и борци во Либија во обид да создаде упориште во оваа северноафриканска земја. Последното обвинување...

Макрон, Меркел и Конте се заканија со санкции поради оружјето во...

Лидерите на Франција, Германија и Италија се заканија дека ќе воведат санкции за земјите што продолжуваат да го кршат ембаргото на Обединетите нации за...

Нема решениe на повидок за бескрајната војна во Либија

За последните случувања во либискиот град Сирт западните аналитичари велат дека конфликтот во Либија низ годините се претворил во индиректна војна на големите моќници...

Шест мигранти ги загубија животите во близина на брегот на Либија

Шест мигранти се удавија во близина на либискиот брег, додека група од 93 мигранти се спасени, соопшти денеска Меѓународната организација за миграција. Преживеаните мигранти се...

Watch I want to eat your pancreas Episode Full (https://crunchyrollfree.com/m/wvqp/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll account discord

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105 at website https://gogoanime.be. See more attack on titan season 3 gogoanime