16.3 C
Skopje
7.4.2020 - 15:13

Ознака: ЛЕ

Има повеќе опции за комплетирање на сезоната во фудбалската ЛШ

Се наоѓаме во вонредна ситуација, затоа сме флексибилни со датумите. Ако кризата се намали, тогаш можеме да продолжиме порано. Можеме да играме според сегашниот...

Манчестер јунајтед им гарантира приходи на хонорарците

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед вети дека ќе ги плаќа 3.000-те повремени (хонорарни) работници и во преостанатиот дел од сезоната, дури и ако натпреварите...

ЕП 2020 ќе биде ЕП 2021?

Евентуалното одложување на ЕП 2020 за следната година може да предизвика доста промени во календарот на натпревари. Клупското СП треба да се одржи од...

ЕП 2020 е пред одложување, неизвесно кога ќе продолжат лигите?

За денеска УЕФА закажа видеоконференција со претставници на 55-те земји-членки, со претставници на Европската клупска асоцијација, како и со претставници на Унијата на професионални...

Селтик пак е можен ривал на Шкендија

Ако Шкендија го победи Дуделанж, во 3. коло од квалификациите за ЛЕ ќе игра со поразениот од мечот на Селтик со Номе Калју, тим,...

Дебакл на македонските претставници во ЛЕ

Три клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи не ја минаа првата квалификациска рунда Трите македонски клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи, неславно, уште...

Наградата од УЕФА за клубовите остана 3,25 милијарди евра

Идниот европски првак ќе може да заработи најмногу 82,75 милиони евра, а клубот што ќе слави во ЛЕ, ако го почнал натпреварувањето во тој...

Алашкерт подобар од Македонија ЃП во квалификациите за ЛЕ

Вторниот македонски претставник во квалификациите на Лига Европа (ЛЕ), Македонија Ѓорче Петров (ЃП) беше поразена со 3-1 од Алашкерт во Ерменија. Водството за домаќините го...

Македонско-ерменски пресметки во квалификациите за Лига Европа

Освојувачот на купот Академија Пандев ќе се соочи со Зрињски (БиХ), Македонија ЃП ќе се сретне со Алашкерт (Ерменија), а Шкупи против Пјуник (Ерменија)...

Најдобрите сакаат кратки додавања?

Речиси осум метри е разликата во просечната должина на додавањата на тимовите од 35 европски домашни првенства, анализирани од Фудбалската опсерваторија на Центарот за...