35.8 C
Skopje
3.8.2021 - 15:18

Ознака: Лејкерс

ЛА Лејкерс се простија од Коби, Портланд победи во „Стејплс центар“

Натпреварот во Лос Анџелес помеѓу Лејкерс и Портланд Трејлблејзерс мина во знакот на трагично загинатиот Коби Брајант. Во „Стејплс центарот“, Лос Анџелес се прости...

Деновите на Лук Волтон во Лејкерс се изброени

Лук Волтон ќе биде ослободен од тренерската позиција во Лос Анџелес Лејкерс по крајот на сезоната, соопштува „Њујорк Тајмс“. Претходно во сезоната, Меџик Џонсон изрази...