Ознака: Лејди Гага

Украдените кучиња на Лејди Гага вратени неповредени

Двата француски булдози на поп-пејачката и актерка Леди Гага, Коџи и Густав, изминатиов викенд биле пронајдени неповредени. Кучињата беа украдени при овој насилен инцидент...

Лејди Гага нуди награда од половина милион долари за нејзините украдени...

Поп-ѕвездата Лејди Гага нуди награда од половина милион долари за враќање на нејзините украдени француски булдози, Коџи и Густав, пренесуваат светските медиуми. Два од трите...

Продажбата на музички касети двојно зголемена за една година, најпродаван албумот...

Се проценува дека продажбата на музички касети се зголемила двојно минатата година во споредба со 2019 година. Британската фонографска индустрија, која ги застапува музичките издавачи,...

Лејди Гага и „Орео“ со колачиња за „ширење музички пораки на...

Пакувањето на „Лејди Гага Орео“ е инспирирано од нејзиниот последен албум „Хроматика“. Тие се во ограничено издание и од јануари ќе се достапни во пакувања...

Лејди Гага со најмногу „астронаути“ на Ем-ти-ви

Пејачката Лејди Гага е меѓу најнаградуваните учесници на годинашното доделување на музичките награди на Ем-ти-ви и дома си замина со пет „астронаути“ додека корејската...

Доминација на Лејди Гага на невообичаената церемонија на „Ем-ти-ви“

Лејди Гага доминираше во невообичаената година за доделување на видео-музичките награди на „Ем-ти-ви“, освојувајќи пет признанија на церемонијатa одржана во Њујорк, во чудна атмосфера...

Лејди Гага прва на топ-листата „Билборд 200“

Откако им се врати на корените, односно на денс-музиката со албумот „Chromatica“, Лејди Гага се искачи на првото место на американската топ-листа „Билборд 200“,...

Хакери украле лични податоци на Лејди Гага и други ѕвезди

Личните податоци на пејачката Лејди Гага и на други селебрити-личности им биле украдени од хакери. 34-годишната поп-пејачка и други ѕвезди од таканаречената А-листа станаа жртви...

Лејди Гагa на 29 мај ќе го промовира албумот „Хроматика“

Лејди Гага поради коронавирусот, претходно закажаната промоција на нејзиниот нов шести албум, ќе ја одржи на 29 мај, пренесуваат светските медиуми. Познатата поп-пејачка вчера ја...

Лејди Гага ќе ја глуми вдовицата на внукот на основачот на...

По големиот успех во филмот „Ѕвездата е родена“, добитничката на „оскар“ Лејди Гага се подготвува за нов филм за убиството на Маурицио Гучи, наследникот...