Ознака: Лешница

Македонскиот кањон Лешница за Еди Рама е „убава Албанија“

Албанскиот премиер Еди Рама го окарактеризира регионот Лешница на Шар Планина како „убава Албанија“ во описот на фотогорафијата од кањонот што ја објави на...

Изгаснат пожарот кај Лешница, сѐ уште активен на Добра Вода

Благодарение на сувото време без врнежи од дожд, пожарите оваа есен се редовна појава во кичевијата. Во петокот беа активни пожарите кај село Лешница...

Локализиран пожар кај селото Лешница

Пожар кој вчера во попладневните часови избувна во реонот на село Лешница, кичевско и со кој беше зафатена дабова шума е локализиран, а за...

Зашеметувачка екстаза во сржта на Шара

#РаскажиНиЗаМакедонија ЛЕШНИЦА " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Пронајдете екстаза во животот, самото чувство дека живеете е радост сама по себе, е мудрост на поетесата Емили Дикинсон. Лешница...