Ознака: лечење

Позитивни на ковид-19 со лажни тестови оделе во Грција на лекување

Група Албанци создале вистинска индустрија на фалсификувани тестови на коронавирусот, кои граѓаните масовно ги купувале со цел да ја преминат границата со Грција. Лажните ПЦР-тестови...

Речиси 90 отсто од заболените со ковид-19 во Македонија се излекувале...

Од случаите кои се водат како оздравени од ковид-19 во земјава, над 87 отсто биле на домашно лекување, додека останатите, околу 13 отсто биле...

Ја доби дијагнозата за ковид-19, а потоа и сметката од 35...

Кога Дани Аскини од Бостон, САД, почнала оддеднаш да чувствува болка во градите, недостаток на здив и мигрена, се јавила на онкологот кој ја...

Научниците на чекор до решение за еболата во Конго

Два нови третмани против ебола се покажаа толку ефикасни што им се нудат на сите пациенти во Демократска Република Конго, каде што сегашната епидемија...