-6.3 C
Skopje
22.1.2020 - 10:34

Ознака: летување

Отпадот ги одвраќа туристите од летување

Иако летната сезона само што започна, на друштвените мрежи се појавија фотографии на кои е прикажана згрозувачка глетка од купишта отпад, кои предизвикаа гнев...

Хрватска најскапа за одмор на Медитеранот

Поради највисокиот ДДВ хрватските угостители имаат ограничен маневарски простор за формирање на цените Летувањето во Хрватска годинава е поскапо од атрактивните места во другите медитерански...

Светските ѕвезди летуваат во регионот, во Македонија доаѓаат само службено

Многу холивудски ѕвезди, спортски имиња, познати ликови од светскиот џетсет одлучуваат својот годишен одмор да го поминат токму во регионов. Тие избираат ексклузивни хотели,...

Најдобрите ученици од Кочани на бесплатно летување во Хрватска

Првенците на генерацијата од основните и средните училишта во Кочани заминаа на островот Паг, Република Хрватска каде користат седумдневно бесплатно летување. Ова е награда од...

Каде ќе летуваат министрите во Владата на Република Македонија

Владата на Република Македонија поради големиот интерес од страна на медиумите, објави соопштение за тоа каде ќе летуваат министрите годинава. Ова лето, претседателот, замениците на...

Зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Богородица

На граничниот премин „Богородица“ има зголемена фреквенција на возила поради продолжениот викенд во Македонија, но не се чека подолго од десетина минути. Во изминатите 24...