15 C
Skopje
18.2.2019 - 16:16

Ознака: лето

Ни претстои исклучително топло и сушно време

Не очекува потопло лето во кое температурите, според најавите од синоптичарите, ќе ги надминат многугодишните просеци во некои делови и за над три степени....

Летата во Западен Балкан ќе траат подолго и ќе бидат потопли

На целата територија на Западен Балкан во скора иднина ќе има пораст на температурите за 1,2 степени Целзиусови, и неминовно ќе продолжи да расте...

Налето да се подготвиме за зима

Никако не смееме да заборавиме дека Скопје со загадениот воздух одамна се најде на листата на најзагадените градови во Европа и во светот, но...