Ознака: Летонија

Белорусија ги отповика своите амбасадори од Полска и Летонија

Белорусија ги отповика своите амбасадори од Полска и Летонија и побара од двете земји да го намалат бројот на дипломати во нивните амбасади во...

Летонскиот амбасадор пријавил дека Јовановски барал рекет

Бизнисменот Зоранчо Митревски кој е сведок во „Рекет“, а се претстави како почесен конзул во Летонија, рече дека бил зачуден кога во медиумите слушнал...

Ѓоровиќ: Да примениме систем со многу трчање

Женската репрезентација на Македонија од идната недела ќе игра во квалификациите за ЕП 2021 во група со Летонија, Германија и со Хрватска Главна цел во...

Македонија повторно е во игра за пласман на ЕП 2020

Со освоените четири бода на гости против Летонија (2-0) и претходно против Израел (1-1), Македонија е во комбинација за освојување на едно од првите...

Македонија ја победи Летонија, Словенците славеа над Израел

Македонската фудбалска репрезентација ги освои планираните бодови против Летонија во рамките на шестото коло во Г-групата. Избраниците на Игор Ангеловски победија 2-0 со головите...

Македонија освои бод во Израел, на победа против Летонија

Македонските фудбалери одиграа нерешено, на гости во Израел, 1-1, во квалификациите за ЕП 2020. В понеделник, Македонија ѝ гостува на Летонија, во Рига Македонија освои...

Летонија е 13-та земја која го ратификува Протоколот за пристапување во...

Парламентот на Летонија го усвои законот со кој се ратификува Протоколот за пристапување на нашата држава во НАТО. Со тоа, Летонија е тринаестта земја...

Албански војник загина во НАТО вежба

Албанската војска соопшти дека 32-годишен војник од Албанија загинал во воена база во Летонија за време на вежба на мисијата на НАТО во источна...

Македонија лесно се справи со Летонија, на ред е Словенија

Утревечер Македонија ја очекува нов, потежок испит, на гостувањето против Словенија во Љубљана, која во првиот меч ремизира со Израел во Хаифа Македонија со триумф...

Со целосна доминација Македонија ја совлада Летонија

На вечерашниот натпревар против Летонија, кој се одржа во арената „Филип Втори“, македонската репрезентација го надигра својот противник со 3:1. Стрелец на првиот погодокот во...