Ознака: летово

Македонија летово ќе се пржи и суши

Ваквите прогнози воопшто не се охрабрувачки ако се има предвид дека земјава, пред моменталниот влажен бран, подолг период се соочуваше со суша, што доведе...

Модни трендови за летово

Големи машки кошули - фаворит на сезоната Во кои парчиња облека треба да се инвестира оваа сезона? Секојдневието значително ни се промени периодов, а со...

Топлотниот бран летово однесе 1.500 животи во Франција

Топлотните бранови, кои во јуни и во јули ја зафатија Франција, предизвикаа околу 1.500 смртни случаи повеќе отколку што е тоа вообичаено за овој...