Ознака: летови

Туроператорите од Белгија ги прекинуваат летовите кон Каиро

Белгиските туроператори ТУИ и Томас Кук соопштија дека ги прекинуваат летовите до Каиро заради вчерашниот напад во близина на пирамидите во Гиза. Засега летовите од...

Зимската бура одложи илјадници летови во САД

Зимска бура во САД предизвика одложување на илјадници летови, а стотици беа откажани. Причината за вчерашното нарушување на воздушниот сообраќај е поради зимската бура, која...

Се нормализира авиосообраќајот на скопскиот аеродром

Во саботата во скопската котлина се појави магла што ја намали видливоста при сообраќајот. Поради тоа беа откажани и пренасочени некои од летовите од...

Реализирани две полетувања од скопскиот аеродром и покрај маглата

Утрово од скопскиот аеродром се реализирани две полетувања, едното за Лондон, а другото за Гетеборг, откако од вчера попладне и ноќеска поради магла и...

Поради магла откажани и пренасочени летови од скопскиот аеродром

Поради магла и намалена видливост откажани се или пренасочени дел од летовите до и од Скопје, потврдија од М-НАВ за МИА. Од аеродромот „Скопје“  попладнево...

Поради дронови илјадници патници „заглавени“ на аеродромот во Лондон

Лондонската полиција уапси две лица, маж и жена, поради „криминална употреба на дрон“ во околината на аеродромот „Гетвик“, поради што летовите беа откажани. Во денешното...

Основачот на „Визер“ најавува поскапување на авионските билети

Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети, затоа што нема уште долго да...

Од утре директна авионска линија од Виена до Охрид

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ утре попладне ќе слета првиот авион на компанијата „Визер“ на новата редовна авионска линија од и кон Виена. Покрај...

Аеродромот Брисел откажа 150 летови

Околу 150 летови денеска се откажани од „Аеродром Брисел“ поради штрајк на носачите на багаж, кои протестираат поради условите за работа. Штрајкот, кој синдикатите претходно...

Бритиш ервејз и Ер Франс ги запираат летовите за Иран

Авиокомпаниите Бритиш ервејз и Ер Франс денеска најавија дека следниот месец ќе ги запрат летовите кон Иран, со образложение дека тој лет не е...