10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:33

Ознака: летови

Од април годинава по два лета неделно на линијата Цирих-Охрид

Швајцарската авиокомпанија „Еделвајс“  објави дека од 6 април годинава ќе лета двапати неделно на линијата Цирих – Охрид и обратно. „Еделвајс“ ќе сообраќа на новата...

Рекордни снежни врнежи во Москва, откажани повеќе од 70 летови

Рекордни снежни врнежи денеска ја зафатија Москва. Улиците и спомениците во руската престолнина беа прекриени со снег, а десетици летови беа откажани од главниот...

Туроператорите од Белгија ги прекинуваат летовите кон Каиро

Белгиските туроператори ТУИ и Томас Кук соопштија дека ги прекинуваат летовите до Каиро заради вчерашниот напад во близина на пирамидите во Гиза. Засега летовите од...

Зимската бура одложи илјадници летови во САД

Зимска бура во САД предизвика одложување на илјадници летови, а стотици беа откажани. Причината за вчерашното нарушување на воздушниот сообраќај е поради зимската бура, која...

Се нормализира авиосообраќајот на скопскиот аеродром

Во саботата во скопската котлина се појави магла што ја намали видливоста при сообраќајот. Поради тоа беа откажани и пренасочени некои од летовите од...

Реализирани две полетувања од скопскиот аеродром и покрај маглата

Утрово од скопскиот аеродром се реализирани две полетувања, едното за Лондон, а другото за Гетеборг, откако од вчера попладне и ноќеска поради магла и...

Поради магла откажани и пренасочени летови од скопскиот аеродром

Поради магла и намалена видливост откажани се или пренасочени дел од летовите до и од Скопје, потврдија од М-НАВ за МИА. Од аеродромот „Скопје“  попладнево...

Поради дронови илјадници патници „заглавени“ на аеродромот во Лондон

Лондонската полиција уапси две лица, маж и жена, поради „криминална употреба на дрон“ во околината на аеродромот „Гетвик“, поради што летовите беа откажани. Во денешното...

Основачот на „Визер“ најавува поскапување на авионските билети

Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети, затоа што нема уште долго да...

Од утре директна авионска линија од Виена до Охрид

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ утре попладне ќе слета првиот авион на компанијата „Визер“ на новата редовна авионска линија од и кон Виена. Покрај...