Ознака: летен одмор

Водич за политичарите за летен одмор во ек на пандемија

Крема за сончање, полнач за телефон, политичка биографија која ќе се преправате дека ја читате ако има фотографи во близина и подготвен изговор кога...

Конте: Би било убаво нашите граѓани годишните одмори да ги поминат...

Премиерот на Италија, Џузепе Конте, им порача на Италијанците дека може да очекуваат да ги поминат своите одмори на плажите бидејќи земјата постепено ги...

Туристите треба да имаат негативен тест на коронавирусот за да ја...

Грчкиот министер за туризам изјави дека сите туристи кои планираат да ја посетат Грција ова лето, по почетокот на сезоната, што почнува на 1...

Со паметни мерки до летен одмор

ЕУ подготвува правилник за претстојната летна сезона Европејците се во фаза на наоѓање паметни мерки што ќе им овозможат на нивните граѓани, и покрај пандемијата...

Чешкиот претседател до граѓаните: Летово уживајте во убавините на Чешка

Чешкиот претседател, Милош Земан, им порача на граѓаните ова лето да уживаат во убавината на својата земја, бидејќи патувањето во други држави ќе биде...

Фон дер Лејен: Не би ги советувала граѓаните да планираат летен...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, вели дека поради коронавирусот граѓаните треба да почекаат со планирањето на летниот одмор. - Би ве советувала...

Додека зимуваат, бараат место за летен одмор

Претставниците на туристичките агенции истакнуваат дека попустите што се добиваат со рана резервација се значителни, поради што сѐ поголем број граѓани се одлучуваат летувањето...

Септемвриски цени за летен одмор во август

Бугарија Во претходните летни месеци, во Бугарија имаше намалување на бројот на гостите за 30 отсто За да се привлечат туристи, хотелите на брегот на Црно...

Македонските туристи претпочитаат да летуваат во јуни и септември

Генерално, како и минатите годините, Грција, со Халкидики и со Јонско Море, е омилена и најбарана дестинација, но голема заинтересираност има и за Египет...

Совети за подготвување на автомобилот пред тргнување на летен одмор

Летната сезона ни е пред вратите, а тоа значи дека почнуваат и првите летни одмори. Подготовките за летниот одмор се неизоставен дел од целото...