32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 17:57

Ознака: Летачко такси

„Убер“ планира да започне проби со летачки автомобили во Мелбурн

Такси-гигантот „ Убер“ планира да започне проби со своите летачки автомобили следната година во Мелбурн, Австралија. Мелбурн е третиот град ставен под знамето на...

Германска компанија сака да лансира летачко такси во 2025 година

Германската стартап компанија „Лилиум“, со седиште во Минхен, претстави прототип од летачко такси со пет седишта. „Лилиум Џет“, кој претходно овој месец го направи...

Летачко такси набргу во светските метрополи

Компанијата „Убер“ пред извесно време најави дека ја избра Индија како една од првите пет дестинации во која би можело да се имплементира нивниот...