Ознака: лестер

Премиерлигашите летово потрошија 1,53 милијарда евра за играчи

Трансферот на Хари Мегваер од Лестер во Манчестер јунајтед за 80 милиони фунти (86,7 милиони евра), во летниот преоден рок беше најголемиот во Премиер-лигата Во англиската...

Лестер го отпушти Клод Пуел

По серијата лоши резултати, раководството на Лестер го отпушти тренерот Клод Пуел. Причината за разделбата меѓу двете страни се слабите резултати во последно време...

Лестер најмногу им дава шанса на младите, Кардиф најмалку

Најмногу минути на теренот добиваат младите фудбалери што играат за Лестер, со вкупно 8.373 минути, покажа истражувањето на Би-би-си, кое ги анализира сите 20...

Прегратката му донесе казна на навивач на Лестер

Раководството на англискиот фудбалски клуб Лестер му забрани влез на стадионот во следните три месеци на навивачот кој втрча на теренот за да изрази...

Фудбалерите на Лестер по натпреварот со Кардиф ќе одат директно на...

Фудбалерите на Лестер ќе присуствуваат на прошталната церемонија за сопственикот на клубот Вишај Шриваданапраби, која ќе се одржи денеска во Бангкок. Церемонијата ќе биде според...

Херојскиот чин на пилотот спасил стотици животи во несреќата во Лестер

Британскиот пилот Ерик Свафер (53) ќе остане запаметен како херој, бидејќи успеал да го насочи дефектниот хеликоптер настрана од толпите луѓе околу стадионот „Кинг...

Газдата на Лестер, Шриваданапраба, настрадал во хеликоптерската несреќа

Хеликоптерот во кој се наоѓал газдата на премиерлигашот Лестер, Вишај Шриваданапраба, се урнал на паркингот во близината на стадионот „Кинг пауер“ по мечот Лестер...

Газдата на Лестер и уште 4 лица загинаа во хеликоптерската несреќа...

Вишај Шривадханапраба, сопственикот на Лестер е меѓу жртвите на хеликоптерската несреќа, што се случи синоќа, непосредно по завршувањето на натпреварот со Вест Хем, дознава...

Сопственикот на Лестер се наоѓал во урнатиот хеликоптер

Сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вичаи Шриваданапраба се наоѓал во хеликоптерот што синоќа се урна веднаш по полетувањето од стадионот „Кинг Пауер“ непосредно по натпреварот...

Најбогатиот фудбалер во светот игра за резервите на Лестер

Фудбалот е шанса за огромно мнозинство на човештвото да избега од безнадежната иднина, мизерија, глад и насилство. Фудбалот создава огромни можности и, во најмала...