18.6 C
Skopje
20.6.2019 - 8:16

Ознака: Лесковац

Во животна опасност се 4 патници од превртениот автобус кај Лесковац

Маж на возраст од 68 години е првата идентификувана жртва од превртениот македонски автобус кај Лесковац, информираат од Министерството за надворешни работи повикувајќи се...

Филипче и Рашковски во посета на повредените во несреќата кај Лесковац

Министерот за здравство Венко Филипче и генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, како и претставник од Амбасадата на Македонија во Белград ќе ги посетат...

Автобусот кој излета кај Лесковац на струшки „Еуро Бус“ сообраќал од...

Автобусот со македонски регистарски таблички што излета од автопатот кај Лесковац ноќеска во 01.45 часот, е на струшката компанија „Еуро Бус“. Тргнал синоќа во...

Дино Милосављевиќ и „Влатко Стефановски трио“ – ѕвезди на „Друм дум...

Ѕвезди на осмата меѓународна музичка манифестација „Друм дум фестивал“, која викендов се одржа во Лесковац, Србија, беа тапанарот Дино Милосављевиќ, „Влатко Стефановски трио“ и...

Влатко Стефановски трио и Дино Милосављевиќ – ѕвезди на „Друм дум...

Љубителите на ритамот и на квалитетната музика и верната публика на единствениот фестивал на тапанари на Балканот „Друм дум фест“, што се одржува во...