Ознака: Леонардо ди Каприо

Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро ќе соработуваат во новиот...

Холивудските актери Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро, по 23 години повторно ќе снимаат заедно. Станува збор за новиот филм на режисерот Мартин...

Теориите на заговор на Болсонаро го „изгореа“ и Ди Каприо

За досега незабележаните пожари кои гореа во Амазонија во август, беа посочувани неколку виновници - фармерите кои ја расчистуваат земјата за да одгледуваат стока,...

Леонардо ди Каприо: Не сум виновен за пожарите во Амазон

Американскот актер Леонардо ди Каприо ги отфрли обвинувањата од бразилскиот претседател, Жаиро Болсонаро, дека поддржува организации за кои бразилските власти тврдат дека ги предизвикале...

Леонардо ди Каприо донираше 5 милиони долари за дождовните шуми

Организацијата за животна средина на Леонардо ди Каприо донираше 5 милиони долари (4,1 милиони фунти) за да им помогне за обнова на дождовните шуми...

Пит и Ди Каприо посакуваат уште една нова соработка

Најновиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ премиерно е прикажан на Канскиот филмски фестивал. Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Маргот Роби...

Круз, Пит, Кидман, Џоли… одбиле да глумат во „Титаник“

Еден од најпопуларните и најуспешни филмови на сите времиња е „Титаник“. Главните улоги во овој безвременски филм, кој заработи над две милијарди долари, ги...

Леонардо ди Каприо повторно во филм на Скорсезе

Леонардо ди Каприо ќе има улога во новиот филм на режисерот Мартин Скорсезе, крими-драмата „Убијци на цветната месечина“. Во него се раскажува за колежот...

Затворена плажата која се најде во истоимениот филм со Леонардо ди...

Тајландските власти соопштија дека плажата, која го прослави филмот „Плажа" со Леонардо ди Каприо, ќе остане затворена на неопределено време, со цел да се...

Богати и славни без училишна диплома

Голем број статистики велат дека имате многу поголеми шанси да напредувате во животот доколку сте образовани. Но за некои од успешните и богати личности...