Ознака: ленче ристоска

Обвинителката Ристоска ги пронајде двете кучиња

Обвинителката Ленче Ристоска, која денеска на социјалните мрежи напиша дека ѝ се украдени двете хаски, објави дека кучињата се пронајдени. https://www.facebook.com/lence.ristoska/posts/10220045031490318 - Астра е дома благодарение на...

Со помош на соседите пронајдено едно од кучињата на Ленче Ристоска

По повикот на обвинителката Ленче Ристоска на Фејсбук, пронајдено е едно од нејзините две кучиња, благодарение на помошта на соседите со тетовското село Лешок. Таа...

Украдени кучињата на Ленче Ристоска

Обвинителката Ленче Ристоска на Фејсбук објави дека од нивниот семеен двор во тетовското село Лешок ноќеска им биле украдени две слепи сибирски хаски, кои...

Ристоска: Последниот работен ден на СЈО е горчливо-сладок

Обвинителката и портпаролка на Специјалното јавно обвинителство, Ленче Ристоска, синоќа на социјалните мрежи, по повод последниот работен ден на СЈО, моментот го опиша како...

Ленче Ристоска на судењето на „Талир 2“ дојде без стручeн соработник...

Обвинителката Ленче Ристоска утрово првпат се појави во судот без придружба на стручен соработник и без возило на СЈО. Таа не сакаше да даде...

Ристоска: Веруваме дека интегритетот на СЈО нема да биде нарушен

Ленче Ристоска од СЈО, во име на сите обвинители, но и на целиот истражителски тим на СЈО, истакна дека примерен интерес на институцијата е...