Ознака: ленд ровер

Новиот Рејнџ Ровер Евок претставен во Скопје

Вчеравечер, во срцето на Скопје, со современ динамички перформанс, премиерно беше претставен комплетно новиот Рејнџ Ровер Евок, луксузен компактен СУВ, создаден за градот и...

Ленд Ровер го претстави Evoque

На специјален настан во Лондон, Ленд Ровер официјално ја претстави новата генерација на моделот на Ренџ Ровер – Evoque. Дизајниран да асоцира на поголемиот...