18 C
Skopje
19.9.2018 - 0:03

Ознака: Лековитост

Праска – црвено-жолта кралица на летото

Синоним за летото е секако праската. Иако може да се најде веќе во пролет, нејзината сезона е до крајот на летото. Овој сочен плод...