13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 5:27

Ознака: лекарска

Рафаел не починал од премногу секс, туку од лекарска грешка

Мистеријата за смртта на ренесансниот сликар и архитект Рафаел, чие полно име е Рафаело Санзио да Урбино, најпосле е решена, тврдат медицинските историчари од...