-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 5:44

Ознака: лекарска помош

Инфекција со хеликобактер пилори – кога да се побара лекарска помош?

Кај поголем дел од нас, оваа спирална, грам-негативна бактерија живее притаено прикачена на желудочната слузница и не исполнува негативни дејства. Во некои случаи, под дејство...

Јовановски вратен во Шутка по укажаната лекарска помош

Првоосмничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 е вратен назад во притвор во затворот во Шутка, по 4 часа минати во болницата „8 Септември“ откако...