20.1 C
Skopje
15.9.2019 - 22:58

Ознака: лев

Лев: Треба да се помириме со испаѓањето од елитната дивизија...

Селекторот на Германија Јоаким Лев повика на смиреност, откако стана јасно дека Бундестимот ќе испадне од елитната дивизија во Лигата на нациите. Германците ја пречекуваат...

Гриндел: Треба да градиме нови односи со Озил

Претседателот на Германскиот фудбалски сојуз (ГФС), Рајнхард Гриндел не е задоволен од однесувањето на Месут Озил. Играчот од средниот ред на Арсенал по СП...

Лев останува селектор на Германија

Јоаким Лев ќа ја задржи селекторската функција во германската фудбалска репрезентација и покрај разочарувачкиот настап на Светското првенство во Русија. Ова го изјави Оливер Бироф,...

Лев: Ако е Ноер подготвен, ќе биде во Русија

Голманот на Германија, Мануел Ноер е целосно опоравен од повредите и може да игра на Светското првенство во 2018 година во Русија, изјави германскиот...