24 C
Skopje
21.9.2018 - 21:58

Ознака: лев

Лев останува селектор на Германија

Јоаким Лев ќа ја задржи селекторската функција во германската фудбалска репрезентација и покрај разочарувачкиот настап на Светското првенство во Русија. Ова го изјави Оливер Бироф,...

Лев: Ако е Ноер подготвен, ќе биде во Русија

Голманот на Германија, Мануел Ноер е целосно опоравен од повредите и може да игра на Светското првенство во 2018 година во Русија, изјави германскиот...