Ознака: Левандовски

Левандовски дава голови и соборува рекорди

Тој даде два гола на мечот Баерн - Фрајбург 3-1 и се запиша во книгата на рекорди на Бундес-лигата со постигнатите 33 гола, најмногу...

Сомер има најмногу одбрани, Левандовски најмногу шутира

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Германската фудбалска Бундес-лига беше првата голема европска лига што продолжи по паузата поради пандемијата на коронавирусот, а Фудбалската опсерваторијата на Меѓународниот центар...

Левандовски го израмни личниот рекорд од 43 гола во една сезона

Полјакот Роберт Левандовски (31) постигна два гола за Баерн на мечот против Фортуна Дизелдорф (5-0), за него 29-от првенствен или 43-от на 37 натпревари...

Левандовски: Денес сите играме во еден тим

Треба да бидеме силни во оваа битка против коронавирусот. Ако можеме да му помогнеме некому, тогаш да го направиме тоа, вели фудбалерот на Баерн,...

ПСЖ, Баерн и Сити редат победи, Мбапе и Левандовски гол-машини

По трите кола во групната фаза во ЛШ овие три тима имаат максимален ефект, по три победи, и имаат дадено вкупно 32 гола Францускиот Пари...

Баерн ја одреди цената за Левандовски

Германскиот шампион Баерн Минхен можеби ќе го продаде својот најдобар стрелец Роберт Левандоски, кој објави желба да си замине. Клубот кој ќе сака да...

Левандовски сака да го напушти Баерн

Голгетерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја информирал управата на клубот дека има намера да бара нов предизвик во својата кариера и дека ги...

Баерн не го продава Левандовски

Претседателот на Баерн Минхен Ули Хенес нема да го продаде напаѓачот Роберт Левандовски, кој се обидува да договори трансфер. Многу информации се откриени во...

Баерн во потера по Роналдо, а Реал Мадрид по Левандовски

Роналдо е првиот фудбалер што постигна барем еден гол на сите мечеви во една сезона во ЛШ, вкупно 15 сезонава на 10 меча, како...