-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 3:17

Ознака: ла мора

Апсењето на наркобосот треба да даде одговори за масакрот врз мормоните...

Мексиканските безбедносни сили уапсија локален наркобос вмешан во масакрот врз мормонско семејство од Ла Мора во 2019 година, во кое беа убиени три жени...

Верувањето на мормоните во соживот со наркокартелите заврши трагично

Со децении малото село на американските мормони во планините во северозападно Мексико, коегзистираше мирно со најмоќниот наркокартел во регионот. Американците застануваа на контролните пунктови...