Ознака: лајчак

Лајчак во одбрана на постојните граници на Балканот?

Новиот европски претставник за Западен Балкан и за дијалогот Белград - Приштина, Мирослав Лајчак, важи за противник на идејата за размена на територии, што...

Заев-Лајчак: Македонија е пример дека процесот на проширување на ЕУ е...

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со претседавач на ОБСЕ и вицепремиер и министер за надворешни работи и европски прашања на Словачка,...