16.1 C
Skopje
19.9.2019 - 0:36

Ознака: „Лајонс-клуб“

На Седмата специјална олимпијада – сите се победници!

Деновиве по седми пат во Кичево се одржа Специјалната олимпијада за деца со посебни потреби. Домаќин на учесниците од сите градови во земјава беше...