10.8 C
Skopje
28.11.2021 - 19:19

Ознака: Латвија

Пендаровски на средба со министри на држави од групата „Пријатели на...

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, ги прими министерите за надворешни работи на Литванија, Латвија, Полска и потсекретарот за европски работи на Естонија, чиишто земји,...

Егилс Левитс е новиот претседател на Латвија

Парламентот на Латвија денеска го избра поранешниот судија на Европскиот суд на правдата Егилс Левитс за нов претседател на оваа балтичка држава. Левитс беше поддржан...

Во Латвија запленети повеќе од два тона кокаин

Полицијата во Латвија заплени повеќе од два тона кокаин и уапси пет лица во меѓународна операција, чија цел било блокада на транзитните рути за...

„Црна листа“ со која се забранува влез на латвиски државјани во...

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека и испратило на Латвија листа со латвиски државјани, на кои им е забрането да влезат во Русија...