Ознака: ласкарци

Почнува судењето за сообраќајката кај Ласкарци

Кривичниот суд во Скопје целосно го одобри обвинителниот акт за сообраќајната несреќа што во февруари се случи кај селото Ласкарци, по што е формиран...

Обвинетите за несреќата кај Ласкарци остануваат во домашен притвор

Кривичниот суд го одби како неоснован вчерашниот предлог на обвинителството за определување мерка притвор на шесте лица обвинети за сообраќајната несреќа на 13 февуари...

Ласкарци не ги освести граѓаните

Информациите од билтените на МВР укажуваат дека постојано има тешки сообраќајни несреќи со жртви или со повредени Зачестија објави во медиумите за тешки сообраќајни несреќи...

Почина тешко повредената девојка во несреќата кај Ласкарци

Почина 20-годишната девојка која во автобуската несреќа на 13 февруари кај Ласкарци, беше тешко повредена и хоспитализирана на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно...

Пречекорена брзина и неисправни сопирачки причина за несреќата кај Ласкарци

Седум лица се лишени од слобода, а истрага е поведена за шест лица, и тоа за сопственикот и управителот на правното лице превозник и...

Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата кај Ласкарци

Неисправните уреди за сопирање на автобусот и возењето над дозволената брзина се главните причини за несреќата кај Ласкарци, поради што ОЈО поведе постапка против...

И по еден месец, не се откриваат детали за несреќата кај...

Точно еден месец по големата автобуска несреќа што се случи кај селото Ласкарци, а јавноста сѐ уште нема информација која беше причината и зошто...

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај...

Осигурителната компанија „Еуросиг“ ќе треба да исплати отштета од над 800 илјади евра за сообраќајката кај Ласкарци. Претседателот на Советот на експерти на Агенцијата за...

„Вонземјаните“ меѓу нас

Во отсуство на навремени и прецизни информации, Македонија деновиве одново е преплавена со теории на заговори, кои се однесуваат на разни трагедии, исчезнати лица,...

Девет дена по автобуската несреќа кај Ласкарци

Девет дена по сообраќајната несреќа од Министерството за здравство информираа дека уште еден од повредените па­ци­енти замина на домашно лекување и закрепнување, а еден...