Ознака: ласкарци

Одбраната ќе го испрашува вештакот на новото рочиште за „Ласкарци“

Одбраната ќе има можност да му поставува прашања на повиканиот вештак, судењето за случајот „Ласкарци“ кое продолжува денеска во Кривичниот суд. Судењето за овој предмет...

Филипче: Несреќата кај Ласкарци нè научи да си помагаме кога е...

Министерот за здравство Венко Филипче потсети дека на денешен ден пред точно една година се случи страшната сообраќајна несреќа кај селото Ласкарци, која, како...

Продолжува судењето за „Ласкарци“

Ново рочиште за автобуската несреќа кај Ласкарци треба да се одржи денеска во Кривичниот суд во Скопје.  Извештаи од Судска медицина и од психијатар за...

Mарш во спомен на жртвите во трагедијата кај Ласкарци

Гостивар Гостивараци не ги забораваат шеснаесеттемина сограѓани, кои ги загубија животите во страшната автобуска несреќа во автобусот на „Дурмо-турс“ од Гостивар, кој на 13 февруари...

Вештак во судењето за Ласкарци: Човечкиот фактор пресуден за несреќата

Првата реакција и обидот за кочење кај возачот настанала во првата секунда, кога ја кренал ногата за гас и ја префрлил кај педалата за...

Тензично на судењето за Ласкарци, роднините со клетви кон обвинетите

Тензично помина денешното рочиште за несреќата кај Ласкарци, каде што адвокатите преку вкрстено испрашување бараа одговори од вештакот за да се утврди вина кај...

Обжалена одлуката за замена на притворот на две лица за сообраќајката...

Скопското основното јавно обвинителство поднесе жалба на решението од Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје со кое притворот за две лица обвинети за...

Сопственикот на „Дурмо турс“ пуштен во домашен притвор

Првообвинетиот во судењето за трагедијата кај Ласкарци, сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули е пуштен на домашен притвор со гаранција. Истата мерка ја добил и...

Контролор на „Дурмо турс“ доби условна казна за несреќата кај Ласкарци

Обвинет во издвоена постапка за несреќата кај Ласкарци кон средината на октомври призна вина пред судот и доби условна казна затвор од две години,...

Сведочење за Ласкарци: Автобусот имал уред за манипулација на брзината

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, кажа возач со осумгодишен работен стаж во компанијата на денешното рочиште за автобуската несреќата...

Violet Evergarden Movie Episode Preview at AnimePlanet weathering with you anime planet

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 6 at website https://animefreak.ws. See more anime freak new site