Ознака: ласер

Со ласерско шоу против апсењeто

  Демонстрантите организираа ласерско шоу во Хонгконг во знак на протест против апсењето на студентски лидер, кој беше приведен поради поседување на ласерски покажувачи, кои...

Руската војска се пофали со новото ласерско оружје

Руското министерство за одбрана го претстави најновото оружје со ласер, последното во серијата напредни офанзивни системи што Кремљ вети дека ќе ги воведе. Според...