Ознака: ласерско шоу

Со ласерско шоу против апсењeто

  Демонстрантите организираа ласерско шоу во Хонгконг во знак на протест против апсењето на студентски лидер, кој беше приведен поради поседување на ласерски покажувачи, кои...

Ласерско шоу за роденденот на Ајфеловата кула

Со ласерско шоу, на 15 мај Ајфеловата кула прослави 130 години од своето постоење. Со своите 324 метри висина, „Железната дама“ која гордо ја краси...