2.8 C
Skopje
28.10.2021 - 3:27

Ознака: ласери

Демонстрантите во Хонгконг со необична стратегија за сокривање на својот идентитет

Демонстрантите во Хонгког започнаа да користат ласери за да ги оневозможат безбедносните сили и за да го избегнат системот за препознавања на лица, кој...

Австралиски воени хеликоптери цел на ласери во Јужното Кинеско Море

На австралиски воени хеликоптери било целено со ласери за време на воени операции во Јужното Кинеско Море месецов, изјавил аналитичар кој се наоѓал на...