Ознака: Лакавица

Од утре градежни работи на патот Неготино – Лакавица, сообраќајот ќе...

На регионалниот патен правец Неготино – Лакавица од утре ќе се извршуваат градежни работи на пат, реконструкција на мост на реката Вардар кај село...

Патнички воз излета од пруга кај Лакавица

Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата Лакавица и Падалишта гостиварско....