0.6 C
Skopje
18.1.2020 - 20:32

Ознака: Лазар Поповски

Со четири олимпијади во историјата

Лазар Поповски, кој првиот олимписки настап во кајак на диви води го имаше во Барселона 1992 година, потоа уште трипати во низа учествуваше на...