Ознака: Лазаров

Лазаров се збогува од активното играње

Моето долго и прекрасно патување дојде до самиот крај. Завршувањето на играчката кариера е само едно кратко до видување со ракометот. Мојот веќе новозапочнат...

Лазаров објави крај на професионалната играчка кариера

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров денес објави дека ја завршува професионалната кариера како играч. Тој преку социјалните мрежи ја образложи својата одлука. Во продолжение во...

Лазаров: Многу ќe ни значи уште еден настап на големо натпреварување

Се работи за амбициозна селекција, која во последните години имаше добри резултати, но, и покрај тоа, тие го сменија селекторот. Можеби ѝ ја препуштаме...

Лазаров ги објави ракометарите за баражот за пласман на СП 2023

Собирот на македонската репрезентација е в недела, а бараж-мечевите со Романија се на 17 март во Скопје и на 19 март на гости. Вкупниот...

Лазаров: Да се остави простор економијата да го трасира патот за...

„Не смее разговорите со Бугарија да се остават само на политиката и да останат само на разговори. Треба да се потпишат конкретни договори со...

Добра вест: Сите македонски ракометари се негативни на ковид-19

Македонската ракометна репрезентација во полн состав ќе го одигра последниот контролен натпревар со селекцијата на Израел (18 часот) откако на денешното тестирање сите ракометари...

Селекторот Лазаров ги одреди репрезентативците за подготовките за ЕП

РАКОМЕТ Селекторот и капитен на машката репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го соопшти списокот со 24 ракометари за претстојниот подготвителен период за настап на Европското...

Без големи изненадувања

На списокот се главно познати ракометари, од кои 10 се интернационалци РАКОМЕТ – селекторот кирил ЛАЗАРОВ ГО СООПШТИ ПОШИРОКИОТ СПИСОК ЗА ЕП 2022 Селекторот и капитен...

Поетската ноќ во Велестово посветена на Ристо Лазаров

Годинашната 33. Поетска ноќ во Велестово ќе се одржи од 20 до 22 август на повеќе локации во селото Велестово и во Охрид. Ова...

Лазаров: Ќе направиме сè да ја победиме Полска

РАКОМЕТ - НА ЕХФ-ШАМПИОНАТОТ ВО СКОПЈЕ Победа над Полска е единствената шанса на македонската машка кадетска репрезентација да обезбеди пласман во полуфиналето на шампионатот на...