Ознака: лажно пријавување

Кривична пријава за лице кое лажно пријавило дека му бил украден...

Полицијата го приведе Д.И.(20) од кратовско село, поради лажно пријавување кривично дело. - На 6 септември во Полициската станица Чаир Д.И. пријавил дека на улицата...