Ознака: лажни тестови

Шестмина македонски државјани фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Шестмина Македонци се фатени со фалсификувани негативни ПЦР тестови на скопскиот аеродром. - Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривични пријави против шест...

Измамници од Виница продавале тестови за коронавирус

Една фирма и две лица од Виница се осомничени за продажба на лажни тестови за коронавирус. Според информациите на МВР, вчера по добиени сознанија...

Во Франција уапсени продавачи на лажни тестови за ковид-19

Во Франција се уапсени седум лица кои продавале лажни тестови негативни на коронавирус на патниците на најголемиот париски аеродром Шарл де Гол. Шестмина мажи...

Интерпол заплени 17.000 лажни тестови за коронавирус

Во обемна меѓународна операција против шверц на пијалоци, храна и потенцијално опасни медицински производи, запленети се 17.000 лажни тестови за коронавирус, соопшти Интерпол. Во операцијата...